درخشش «خورشید» در «تجلی اراده ملی»/ این‌بار همه برگزیدگان آمدند

آیین اختتامیه بخش «تجلی اراده ملی» سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در حالی با معرفی برترین‌ها از نگاه نهادها و سازمان‌های مختلف برگزار شد که فیلم «خورشید» بیشترین جوایز را از آن خود کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه بخش «تجلی اراده ملی» سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با هدف معرفی فیلم‌های برگزیده نهادها و سازمان‌های مختلف، امشب دوشنبه ۲۸ بهمن ماه با حضور سینماگران، نمایندگان نهادها و سازمان‌ها و مدیران سینمایی در محل ایوان شمس برگزار شد.

براساس اعلام قبلی دبیر این بخش از میان ۳۰ سازمان، نهاد و تشکل متقاضی، ۱۲ مورد برای حضور و داوری بخش «تجلی اراده ملی» درنظر گرفته شدند که بر اساس قضاوت هیأت‌های داوری جداگانه که پیش از این رسانه‌ای شده بود، برگزیدگان خود را معرفی خواهند کرد.

مراسم اختتامیه این بخش با نیم ساعت تأخیر، حوالی ساعت ۱۹ با قرائت قرآن و پخش سرود ملی آغاز شد.

از نکات قابل‌توجه در دقایق ابتدایی این مراسم، حضور سعید ملکان تهیه‌کننده و کارگردان فیلم سینمایی «روز صفر» به همراه جمعی از عوامل این فیلم در میان مهمانان بود. ملکان و عوامل فیلمش هفته گذشته و به نشانه اعتراض در آئین اختتامیه جشنواره فیلم فجر حاضر نشده بودند.

برگزیدگان قوه قضائیه؛ خورشید / خط باریک قرمز

در ابتدای این مراسم که با اجرای محمد سلوکی برگزار شد، جوایز قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها اهدا شد.

هیأت داوران قوه قضائیه متشکل از سیدمحمدرضا خوشرو، مهدی افتخاری، علیرضا پاشایی، محمد شهریاری، امیر اکبرزاده و جواد طوسی جایزه خود را به فیلم «خورشید» به کارکردانی مجید مجیدی و فیلمنامه این فیلم برای طرح آسیب‌های اجتماعی اهدا کرد.

جایزه دیگر این هیأت داوران به فرزاد خوش دست کارگردان مستند «خط باریک قرمز» برای توجه به آسیب‌های نوجوانان اهدا شد. خوش‌دست در این بخش حین دریافت جایزه خود از همراهی مسئولان قوه قضائیه در ساخت این مستند تشکر کرد.

هیأت داوران قوه قضائیه در بخش بعدی جوایزی را هم به بازیگران نوجوان فیلم سینمایی «خورشید» اهدا کردند.

فیلم برگزیده سازمان زندان‌ها؛ خط باریک قرمز

در ادامه هیأت داوران سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور متشکل از احمد افروز، حسن ضیا آذری، فرهاد درودگر جایزه خود را به فرزاد خوشدست برای کارگردانی مستند «خط باریک قرمز» اهدا کردند.

برگزیدگان بنیاد شهید؛ آبادان یازده ۶۰/ روز صفر

فرزاد مولازاده، سیدمرتضی حسینی و محمدتقی فهیم هیأت داوران بنیاد شهید و امور ایثارگران بودند که در بخش بعدی جایزه اصلی این نهاد را به مهرداد خوشبخت برای کارگردانی «آبادان یازده ۶۰» اهدا کردند.

mehrnews.com/news/4855366

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *