درخواست کتاب درسی و ۵ هزار نیمکت برای دانش آموزان سیل‌زده لرستان

درخواست کتاب درسی و ۵ هزار نیمکت برای دانش آموزان سیل‌زده لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان از درخواست تهیه کتاب درسی و ۵ هزار نیمکت برای دانش آموزان مناطق سیل‌زده این استان خبر داد و گفت: کلاس‌های درس پلدختر را بیست و چهارم دایر می‌کنیم.

  • به گزارش خبرنگار مهر، رضا زینی وند مقدم شامگاه دوشنبه در ستاد مدیریت بحران لرستان با اشاره به اینکه برای ۲۸۶۴ دانش آموز ابتدایی، ۱۲۰۲ دانش آموز متوسطه اول و ۲۱۰۲ دانش آموز متوسطه دوم که در سیل کتاب‌های خود را از دست داده اند، درخواست کتاب درسی کرده‌ایم، اظهار داشت: بخشی از مدارس از بین رفته است و باید از فضای موجود برای برپایی کلاس‌های درس استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه برخی مدارس را به صورت دو شیفت فعال می‌کنیم و یا نرم کلاس هارا ارتقا می‌دهیم، تصریح کرد: بخشی را از طریق کانکس جایگزین حل می‌کنیم و در این رابطه ۱۰۰ تا کانکس تهیه شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان با تاکید بر اینکه الان ۶۰ کانکس را در اردوگاه کمالوند پیاده کرده ایم و برای انتقال آنها نیاز به هلی کوپتر داریم، افزود: برای تهیه ۵ هزار میز و نیمکت درخواست داده‌ایم تا در نهایت ۲۴ فروردین ماه کلاس‌ها را دایر کنیم.

زینی وند مقدم با اشاره به اینکه خانه ۲۶ فرهنگی ما در پلدختر کاملاً از بین رفته است، در معمولان هم ۴۵ نفر فرهنگی خسارت دیده اند، ادامه داد: برای بازسازی مدارس تخریبی نیز ۱۰ خیر عمده دعوت کرده‌ایم تا هر یک ساخت یک مدرسه را به عهده بگیرند.

کد خبر 4585384

mehrnews.com/news/4585384

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *