مایکروسافت قرارداد ارتش ایالات متحده را برای هدست های واقعیت افزوده برنده می شود

Microsoft's headquarters in Redmond, Wash., on Jan. 2, 2015.

پنتاگون اعلام کرد که مایکروسافت قراردادی برای ساخت بیش از 120،000 هدست واقعیت افزوده HoloLens سفارشی برای ارتش ایالات متحده به دست آورده است. سخنگوی مایکروسافت روز چهارشنبه به CNBC گفت که ارزش قرارداد طی 10 سال حداکثر 21.88 میلیارد دلار است.

سهام مایکروسافت پس از اعلامیه بالاتر رفت.

این معامله نشان می دهد مایکروسافت می تواند از یک محصول آینده نگر حاصل از سالها تحقیق ، فراتر از زمینه های اصلی مانند سیستم عامل ها و نرم افزارهای بهره وری ، درآمد قابل توجهی کسب کند.

این قرارداد 480 میلیون دلاری مایکروسافت را برای دادن نمونه های اولیه سیستم مجتمع تصویری تقویت شده بصری یا IVAS در سال 2018 دریافت کرد. معامله جدید شامل ارائه نسخه های تولیدی است.

نسخه استاندارد HoloLens که 3500 دلار هزینه دارد ، افراد را قادر می سازد تا هولوگرام هایی را که روی محیط واقعی خود پوشانده شده اند ببینند و با استفاده از حرکات دست و صدا تعامل برقرار کنند. نمونه اولیه IVAS که خبرنگار CNBC در سال 2019 امتحان کرد ، نقشه و قطب نما را نشان داد و برای آشکار کردن افراد در تاریکی تصویربرداری حرارتی داشت. این سیستم همچنین می تواند هدف داشتن یک سلاح را نشان دهد.

الکس کیپمن ، عضو فنی مایکروسافت و شخصی که HoloLens را در سال 2015 معرفی کرد ، نوشت: “هدست IVAS ، مبتنی بر HoloLens و تقویت شده توسط سرویس های Cloud Microsoft Microsoft Azure ، پلتفرمی را ارائه می دهد که باعث می شود سربازان از امنیت بیشتری برخوردار شوند و آنها را کارآمدتر سازد.” در یک پست وبلاگ “این برنامه باعث افزایش آگاهی از موقعیت ، امکان اشتراک اطلاعات و تصمیم گیری در سناریوهای مختلف می شود.”

ارتش در بیانیه ای گفت: این هدست سربازان را قادر می سازد ، در یک سیستم جنگ کنند ، تمرین کنند و تمرین کنند.

توصیه شده

اخبار فناوری
به Decentraland ، جایی که NFT ها با یک دنیای مجازی ملاقات می کنند ، خوش آمدید

اخبار فناوری
به Decentraland ، جایی که NFT ها با یک دنیای مجازی ملاقات می کنند ، خوش آمدید
ارتش ایالات متحده و پنتاگون بلافاصله به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

این قرارداد مایکروسافت را به یک تأمین کننده برجسته فناوری برای ارتش ایالات متحده تبدیل می کند. در سال 2019 ، مایکروسافت قراردادی را برای ارائه خدمات ابری به وزارت دفاع تضمین کرد و آمازون ، رهبر بازار ابرهای عمومی را شکست داد. آمازون این قرارداد را که ممکن است حداکثر 10 میلیارد دلار ارزش داشته باشد ، در دادگاه فدرال به چالش کشیده است.

برخی از کارمندان مایکروسافت از این شرکت خواستند که برای ارسال قرارداد ابری معوق شود و به همین ترتیب ، گروهی از کارمندان از مایکروسافت خواستند که قرارداد هولولنز را لغو کند. کارمندان در نامه ای سرگشاده در مورد قرارداد هولولنز نوشتند: “ما برای تولید سلاح ثبت نام نکردیم و خواستار گفتن چگونگی استفاده از کار خود هستیم.”

چند روز بعد ، مدیر عامل شرکت مایکروسافت ساتیا نادلا از پروژه واقعیت افزوده ارتش دفاع کرد و به CNN گفت که “ما یک تصمیم اساسی گرفتیم که نمی خواهیم فناوری را از موسساتی که در کشورهای دموکراتیک انتخاب کرده ایم دریغ کنیم تا از آزادی هایی که ما از آنها برخوردار هستیم محافظت کنیم.” در همین حال ارتش پیشنهاد کرده است که فناوری واقعیت افزوده می تواند به سربازان کمک کند تا دشمنان را هدف قرار دهند و از کشته شدن غیرنظامیان جلوگیری کند.

https://www.nbcnews.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *